کاربران ویزا می توانند USDC را از طریق شبکه پرداخت مبادله کنند تا معاملات انجام شده با ارز فیات انجام شود.

ارائه دهنده اعتبار اصلی ویزا در حال آزمایش برنامه ای است که به کاربران این امکان را می دهد تا از بلاکچین Ethereum (ETH) برای تسویه معامله فیات استفاده کنند.

در اطلاعیه روز دوشنبه ، ویزا گفت که با پلت فرم مبادله ارز رمزپایه و صادر کننده کارت Crypto.com همکاری خواهد کرد تا سیستم تسویه حساب رمزنگاری را برای معاملات فیات در اواخر سال جاری ارائه دهد. گفته می شود که شرکای ویزا می توانند USD (USDC) را از طریق شبکه پرداخت کارت اعتباری مبادله کنند تا معاملات انجام شده با ارز فیات انجام شود.

طبق برنامه ویزا ، روند تسویه حساب استاندارد آن نیاز به ارسال شرکای ارزی از طریق انتقال مستقیم دارد که “می تواند هزینه و پیچیدگی را برای مشاغل ساخته شده با ارزهای دیجیتال” افزایش دهد. گزارش شده است که رئیس Crypto.com اجازه می دهد تا USDC را به آدرس Visa’s Ethereum بفرستد تا برخی از معاملات تحت برنامه کارت ویزا، صرافی رمزنگاری را با پیوند دادن خزانه ویزا به سیستم عامل دارایی دیجیتال، تسویه کند.

جک فارستل ، مدیر ارشد محصولات ویزا ، گفت: “fintech های بومی رمزنگاری می خواهند شرکایی داشته باشند که تجارت و پیچیدگی های عوامل ارز دیجیتالی را درک کنند. “این اطلاعیه امروز یک نقطه عطف مهم در توانایی ما در پاسخگویی به نیازهای fintech برای مدیریت تجارت خود در یک ارز ثابت و رمزپایه است.”

این شرکت گفت که هدف آن این است که این سیستم را در دسترس شرکت های Fintech و neobanks برای معاملات ارزهای رمزنگاری شده از جمله Bitcoin (BTC) ، Ether (ETH) و USDC قرار دهد. ویزا گزارش می کند که “میلیاردها دلار” فیات در تسویه معاملات روزانه نقش دارد.

Crypto.com اوایل این ماه همکاری با ویزا را اعلام کرد که در آن صرافی به شبکه ویزا می پیوندد و دسترسی کارت بدهی رمزنگاری آن را گسترش می دهد. در آن زمان ، این شرکت گفت که در حال اجرای یک برنامه وام دهی فیات است تا به دارندگان کارت اجازه دهد از دارایی رمزنگاری شده خود به عنوان وثیقه وام های فیات استفاده کنند – وجوهی که کاربران می توانند در سیستم عامل های تجاری از پرداخت ویزا پشتیبانی کنند.