اوکراین از استلار برای ایجاد زیرساخت دارایی دیجیتال خود استفاده می کند!!

بازوی توسعه ی استلار (Stellar) با چندین طرح مبتکرانه دارایی های دیجیتال با دولت اوکراین همکاری خواهد کرد.

بنیاد توسعه ی استلار توافق نامه ای را با دولت اوکراین به امضا رسانده که طی آن دو طرف در ایجاد یک سیستم دارایی های دیجیتال، از جمله چارچوبی برای ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی همکاری خواهند کرد.

وزارت ارتباطات اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد که با بنیاد توسعه ی استلار توافقی به امضا رسانده است. این تفاهم نامه استراتژی اوکراین را برای توسعه ی دارایی های دیجیتال و زیر ساخت های CBDC بیان می کند. این توافق نامه شامل پشتیبانی از پروژه های تخصصی دارایی های دیجیتال، پیاده سازی و تنظیم گردش پایدار کوین و ارتقا آن نیز می شود.

در بیانیه مطبوعاتی بنیاد استلار نیز روز دوشنبه تایید کرد که این توافق نامه در ۲۸ دسامبر امضا شده است.

الکساندر بورنیاکف، معاون وزارت ارتباطات اوکراین طی مصاحبه ای با کوین تلگراف اعلام کرد که همکاری با بنیاد استلار به این معنی نیست که توسعه ی ارز دیجیتال ملی اوکراین تنها به عهده ی استلار باشد، انتظار می رود مشارکن بنیاد استلار “تصمیم گیری با کیفیت در مورد توسعه ی اکوسیستم دارایی های مجازی اوکراین” را امکان پذیر سازد.

وقتی از اوکراین درمورد توانایی آنها برای هدایت رمزارزها و بلاکچین در اروپا و جهان سوال شد، بورنیاکف اذعان داشت وزارتخانه ی وی بهترین شیوه های سوئیس، انگلستان، مالت، لیختن اشتاین و ایالات متحده را ادغام می کند.

وی توضیح داد :

شرکت های رمزنگاری، شرکت های نوپای بلاکچین و موسسات مالی تماما به دنبال یک محیط محافظت شده ی قانونی برای انجام تجارت هستند و وزارت ارتباطات اوکراین در حال کار بر روی ایجاد یک چارچوب قانونی است تا چنین محیطی را به شرکت ها ارائه دهد.

بورنیاکف گفت که بانک ملی اوکراین از سال ۲۰۱۷ درمورد CBDC ها تحقیق می کند. اوکراین هم مانند بسیار دیگری از کشورها، درحال بررسی سودمندی این حوزه و همچنین تاثیر بالقوه ی آن برروی همه چیز است، از سیاست های پولی و ثبات مالی تا پذیرش مصرف کننده.

برخی اخبار نیز وجود دارد که نشان دهنده ی این است که اوکراین آماده است تا حرکت های نوآورانه ی اروپا در این حوزه را رهبری کند، وزارت ارتباطات اوکراین برای وضوح بیشتر قوانین این حوزه تلاش می کند.

در ماه سپتامبر، وبسایت chainanalysis به اوکراین در رتبه بندی جهانی خود در زمینه ی تصویب رمزارزها مقام اول را اعطا کرد. 

بنیاد استلار هم اکنون در رتبه ی سیزدهم سرمایه بازار جهانی قرار دارد. اصول اصلی این بنیاد شامل ایجاد دسترسی عادلانه تر به سیستم مالی جهانی نظیر به نظیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *