مایکروسافت می خواهد بداند آیا گیمرها رمزارز را در فروشگاه آنلاین Xbox خرج می کنند یا خیر.

به نظر می رسد مایکروسافت غول فناوری در حال بررسی معرفی Bitcoin (BTC) در فروشگاه آنلاین کنسول بازی Xbox خود است.

طبق پست Reddit در تاریخ ۲۱ مارس در r / XboxSeriesX ، مایکروسافت نظرسنجی را انجام داده است و از کاربران Xbox در مورد گزینه های پرداخت ترجیحی در فروشگاه آنلاین خود سوال کرده است.

“از کدام یک از این روش های پرداخت دیگر می خواهید در Xbox استفاده کنید؟” ، مایکروسافت در این نظرسنجی بیت کوین را به عنوان یکی از روش های بالقوه پرداخت ذکر کرده است. همین مطلب در چندین زیرمجموعه دیگر از جمله r / ethtrader و r / Bitcoin نیز در مطرح شده است.

در سال ۲۰۱۴ ، مایکروسافت شروع به پذیرش بیت کوین برای تأمین اعتبار حساب های خود کرد و به کاربران مستقر در ایالات متحده امکان خرید محتوا از ویندوز ، از جمله بازی های Xbox را داد. پس از توقف مختصر گزینه پرداخت ، مایکروسافت پرداخت های بیت کوین را برای فروشگاه MS خود در ژانویه از سر گرفت. پرداخت های مبتنی بر رمز ارز در حال حاضر در فروشگاه آنلاین Xbox پشتیبانی نمی شوند.

اگرچه ممکن است پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت مانعی نداشته باشد اما مایکروسافت قصد ندارد اقدامی بزرگتر مانند تسلا را در رمزنگاری انجام دهد. رئیس مایکروسافت، برد اسمیت گفت که پس از سرمایه گذاری ۱٫۵ میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین ، این شرکت هیچ برنامه متنوع سازی ارز رمزنگاری شده ندارد.