اتریوم در لیست ۱۰۰ دارایی برتر جهان قرار گرفت !!

حرکات صعودی اخیر اتریوم باعث پیوستن آن به بیت کوین در یک لیست انحصاری میان بزرگترین محرک های بازارهای مالی شده است.

افزایش ۱۳ درصدی قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته آنرا برای اولین بار در لیست ۱۰۰ دارایی برتر جهان قرار داد. این ارزیابی توسط کمپانی کوین مارکت کپ (coinmarketcap) انجام گرفته است.

اتریوم امروز نیز از ۱۲ دارایی دیگر پیشی گرفت و هم اکنون در رتبه ی ۸۸ ام مابین دارایی های Bristol-Myers Squibb و Anheuser-Busch قرار دارد.

حجم مارکت

تنها در سال ۲۰۲۱ با ۶۲ درصد افزایش، قیمت اتریوم امروز برای اولین بار از ژانویه ۲۰۱۸ از ۱۲۰۰ دلار عبور کرد و بنظر میرسد آمادگی این را دارد تا در تاریخ ۱۳ ژانویه همان سال به بالاترین حد خود برسد. سود امسال اتریوم به سقف ۵۳ میلیارد دلار رسید و همین کافیست تا از بازار چندین مجتمع خانگی از جمله : Wells Fargo، AstraZeneca، Philip Morris، Morgan Stanley و Citigroup پیشی بگیرد.

بیت کوین دیگر رمزارز دیگر در لیست ۱۰۰ دارایی برتر جهان نیز جهش چشمگیری داشته است و از کمپانی های معروفی مثل Visa، Berkshire Hathaway، Alibaba و اخیرا کمپانی Tencent پیشی گرفته و هم اکنون در رتبه ی ۱۰ام قرار دارد. با برآورد تقریبی ۱۲٫۱۹ تریلیون دلار برای بازار، طلا با حاشیه ی ۱۰ تریلیون دلاری در بالای لیست قرار دارد که نزدیکترین رقیب آن اپل می باشد.

رتبه ی بیت کوین

با این حال، دارایی های مختلف لزوما به طور مستقیم قابل قیاس نیستند. محاسبه ی حجم بازار بطور سنتی با ضرب قیمت سهام در تعداد کل سهام تعیین می شود، اما در مورد ارزهای دیجیتال، حجم بازار با ضرب قیمت یک واحد در مقدار کل عرضه تعیین می شود. سقف بازارهای فلزات گرانبها با ضرب قیمت آنها در کل تناژ عرضه اندازه گیری می شود و فقط بنابراین برآورد آنرا بدست می آورند. 

برای اینکه اتریوم در رتبه بندی جهانی بتواند از بیت کوین پیشی بگیرد باید قیمت آن ۵ برابر افزایش یافته و به ۶۱۰۰ دلار برسد درحالیکه بیت کوین قیمت خود را همچنان حفظ کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *