اپلیکیشن پیام‌رسان Signal با استفاده از MobileCoin پرداخت های خصوصی را امکان پذیر می کند.

پرداخت‌های خصوصی با سرعت بالا، تنها در اختیار کاربرانی است که در انگلستان زندگی می‌کنند؛ اما برنامه سیگنال در ۶ آوریل اعلام کرد که پشتیبانی MobileCoin را در برای سیستم جدید پرداخت همتا به همتا در نسخه بتای برنامه خود، ادغام می‌کند.

سیگنال، آزمایش بر روی پرداخت خصوصی را آغاز کرده است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا ارزهای دیجیتال خود را به کاربران دیگر به‌صورت خصوصی ارسال کنند. در حال حاضر و برای زمان آزمایش بتا، سیستمی به نام Signal Payments برای سیستم‌عامل‌های اندروید و ios راه‌اندازی شده است تا کاربران انگلیسی بتوانند با استفاده از این سیستم پرداخت‌های خصوصی خود را انجام دهند.

البته این سیستم تنها از رمزارزی به نام MobileCoin’sMOB پشتیبانی می‌کند که این رمزارز برای استفاده در تلفن‌های هوشمند طراحی شده است.

طبق گزارش Cointelegraph سیگنال در ماه ژانویه، پرداخت‌های خصوصی را مورد بررسی قرارداد. جون هاردا Jun Harada رئیس رشد و ارتباطات سیگنال، در مورد حفظ حریم خصوصی MobileCoin این‌چنین اظهارنظر کرده است:

مثل همیشه هدف ما این است که داده‌های شما را در دستان خودتان قرار دهیم. طراحی MobileCoin بدین معنا است که Signal به موجودی، سابقه، معاملات کامل و یا وجوه شما دسترسی ندارد. اگر می‌خواهید به برنامه یا سرویس دیگری بروید، می‌توانید وجوه خود را در هر زمان منتقل کنید.

موکسی مارلین اسپایک خالق سیگنال نیز اظهار داشت که ویژگی جدید پرداخت‌ها تلاشی خواهد بود برای افزایش محافظت از حریم خصوصی پرداخت‌ها با همان تجربه‌ای که این برنامه برای مکالمات رمزگذاری شده ارائه کرده است.

این اظهارنظر تنها چند روز بعد از انتشار خبر لورفتن اطلاعات ۵۳۰ میلیون کاربر فیسبوک در یک انجمن هکری، منتشر شد.

این شرکت MobileCoin  را به جای ارزهای دیگری مانند Monero و Zcash معرفی کرده است؛ زیرا این ارز برای تلفن‌های همراه طراحی شده است. فضای کمی اشغال می‌کند و معاملات با سرعت بالایی انجام خواهند شد.

MobileCoin در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و از دسامبر سال ۲۰۲۰ شروع به کار کرد. سیگنال از زمانی که مارلین اسپایک به‌عنوان مشاور فنی پرداخت در پروژه منصوب شد، رابطه نزدیکی با این ارز دیجیتال دارد.

Mob در بازار ارزهای پایه، نسبتاً مبهم است و هیچ محدودیتی در بازار و وب‌سایت‌های تحلیل سکه برای این رمزارز وجود ندارد. در زمان نگارش این مقاله، این ارز دیجیتال روزانه با حجم ۸۰ میلیون دلار معامله می‌شود و فقط در بورس FTX قابل معامله است و در مجموع ۲۵۰ توکن برای آن وجود دارد.

در ۲۴ ساعت گذشته قیمت آن ۱۴% جهش داشته و طبق گفته Coingecko با قیمت ۶۶ دلار معامله می‌شود.

در ۱۶ مارس، Coinetelegeraph اعلام کرد که شرکت سیگنال با استفاده از ۱۲ رمزارز مختلف، برای حمایت از بنیاد فناوری سیگنال و سازمان غیرانتفاعی پشتیبانی، پذیرش ارزهای رمزنگاری شده را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *