ایلان ماسک می گوید تسلا اکنون بیت کوین را از مشتریان ایالات متحده می پذیرد.

ایلان ماسک اعلام کرده است که هم اکنون می توان اتومبیل های تسلا را با استفاده از بیت کوین (BTC) خریداری کرد. مدیرعامل شرکت خودروهای الکتریکی و “تکنوکینگ” گفت که این شرکت نودهای بیت کوین را مستقیماً راه اندازی کرده است و می توان بدون تبدیل بیت کوین به فیات اقدام به خرید کرید.

پس از خرید ۱٫۵ میلیارد دلار دارایی دیجیتال ، تسلا برای اولین بار از قصد خود برای شروع بیت کوین برای محصولات در اوایل ماه فوریه خبر داد. گزینه خرید تسلا با استفاده از BTC فعلاً فقط به مشتریان مستقر در ایالات متحده گسترش می یابد.

اصرار ایلان ماسک مبنی بر اینکه بیت کوین بدست آمده از طریق فروش وسایل نقلیه این شرکت به فیات تبدیل نخواهد شد ، حاکی از آن است که نه تنها به عنوان یک واسطه معاملاتی بلکه از یک ابزار سرمایه گذاری نیز استفاده می شود.

تسلا فقط از نرم افزار داخلی و منبع باز استفاده می کند و نودهای بیت کوین را مستقیماً راه اندازی کرده است.

 

بیت کوین پرداخت شده به تسلا به عنوان بیت کوین حفظ می شود و به ارز فیات تبدیل نمی شود.

 

– ایلان ماسک (elonmusk) 24 مارس ۲۰۲۱

تسلا با اجرای نودهای اختصاصی بیت کوین خود ، به یک شبکه جهانی از اپراتورهای نظیر به نظیر که میزبان و همگام سازی بلاک چین بیت کوین هستند ، می پیوندد.

بازدیدکنندگان وب سایت تسلا از طریق آدرس IP مستقر در ایالات متحده اکنون شاهد یک ابزار جدید با عنوان پرداخت با بیت کوین که به گزینه های پرداخت سایت اضافه شده است، هستند. تأثیر پذیرش تسلا در بیت کوین ممکن است اوایل روز چهارشنبه در بازار ارزهای رمزنگاری شده احساس شود. همزمان با انتشار اخبار ، ارزش دلار بیت کوین با افزایش ۲٫۹٪ از ۵۴٫۰۵۶ دلار به ۵۵۶۳۰ دلار رسید.

شرایط و ضوابط بیت کوین تسلا بیان می کند که بیت کوین تنها دارایی دیجیتالی است که تسلا در حال حاضر به عنوان پرداخت محصولات خود قبول می کند. ” شما نمی توانید با استفاده از دارایی دیجیتال دیگر از جمله محصولات فورک بیت کوین مانند Bitcoin Cash و Bitcoin SV خرید کنید. کیف پول دیجیتال بیت کوین ما برای شناسایی یا دریافت دارایی های دیجیتال غیر از بیت کوین پیکربندی نشده است” ، این شرایط را بیان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *