کریستیانو رونالدو اولین فوتبالیستی شد که به خاطر دستاوردهای شغلی خود در ارز رمزپایه پاداش می گیرد، به گزارش مارکا اسپانیا ستاره یوونتوس ۷۷۰ توکن از باشگاه JUV F.C. برای هر گل حرفه ای که به ثمر رسانده است، پاداش گرفته است.

JUV رمزارز رسمی هواداران یوونتوس است که در سال ۲۰۱۹ توسط باشگاه فوتبال ایتالیا در بلاک چین Chiliz (CHZ) و در ارتباط با سیستم عامل Socios.com راه اندازی شد. توکن های هواداری این فرصت را به هواداران باشگاه می دهد تا در مورد تصمیمات باشگاه رای دهند ، در حالی که آنها به امتیازات مختلف ، مسابقات و جوایز دسترسی دارند.

مبلغ ۷۷۰ توکن JUV – که به رونالدو قبل از بازی یکشنبه مقابل Benevento در لیگ اعطا شده است – بر اساس قیمت فعلی توکن ۱۵٫۲۶ دلار ، در حدود ۱۱،۷۵۰ دلار ارزش دارد. توکن JUV در بدو عرضه در ابتدا ۲ دلار قیمت داشت.

در حالی که ستاره سابق منچستر یونایتد و رئال مادرید احتمالاً به این زودی ها به بودجه احتیاج ندارد ، این موقعیت نشان می دهد اولین باری که ارز رمزنگاری شده به عنوان یک جایزه برای موفقیت های فوتبال حرفه ای به یک بازیکن فوتبال اعطا شده است. ارتباط رو به رشد بین ورزش و ارز رمزنگاری شده می باشد که چند باشگاه با مفهوم پرداخت پول به بازیکنان به طور کامل یا تا حدی در ارز رمزپایه معاشقه شوند.

ده ها تیم فوتبال از بدو تاسیس ، بلاکچین را به عنوان طرفداران بزرگ معرفی کرده اند ، از جمله بزرگترین تیم های لیگ های جهان ، مانند منچستر سیتی ، بارسلونا و پاریس سن ژرمن.

ارزش رمز بومی Chiliz ، CHZ ، به فعالیت های آغاز شده توسط تیم های مختلف فوتبال در چند وقت اخیر پاسخ داده است. از ۱ ژانویه به بعد ، ارزش دلار CHZ بیش از ۲۵۰۰٪ افزایش یافت ، در حالی که سقف بازار از ۱۰۰ میلیون دلار به ۴٫۵ میلیارد دلار رسید ، قبل از اینکه دوباره به محدوده ۳٫۲ میلیارد دلار برسد.

با توجه به صدور توکن هواداران بارسلونا (BAR) ، آیا لیونل مسی ، رقیب دیرینه کریستیانو رونالدو ، می تواند به زودی در صف پاداش رمزنگاری خود باشد؟ فوق ستاره آرژانتینی قبلاً ۷۳۴ گل در برابر ۷۷۰ گل رونالدو زده است ، در حالی که هنوز دو سال جوانتر است.